Aktualności

Duże opakowania leków na przeziębienie tylko na receptę

Duże opakowania leków na przeziębienie tylko na receptę

comment 1

Tabletki i syropy na katar, kaszel i bóle zatok zawierające więcej niż 720 mg pseudoefedryny, 150 mg kodeiny i 360 mg dekstrometorfanu od 1 stycznia 2017 r. dostępne będą jedynie na receptę - informuje "Rzeczpospolita".

Tragiczny finał warsztatów medycyny naturalnej

Tragiczny finał warsztatów medycyny naturalnej

comment 13

Tragicznie zakończyły się warsztaty medycyny naturalnej w Grodzisku Mazowieckim. Uczestniczka "ceremonii kambo", której zaaplikowano wydzielinę amazońskiej żaby kambo, nie żyje - poinformowało radio RMF FM.

Ponad miliard złotych więcej z NFZ

Ponad miliard złotych więcej z NFZ

Szefowie oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia dostaną z centrali dodatkowe pieniądze do wydania jeszcze w tym roku.

Aplikacja pomoże w walce z niepłodnością

Aplikacja pomoże w walce z niepłodnością

Naprotechnologia zamiast in vitro – tak można streścić „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016–2020" opracowany przez resort zdrowia.

Kulejąca diagnostyka i kompleksowa opieka

Kulejąca diagnostyka i kompleksowa opieka

Z jednej strony zapowiedziane przez MZ zmiany w refundacji medykamentów na choroby ultrarzadkie eksperci chwalą, ale z drugiej – wskazują, że problemów jest znacznie więcej.

Alarmujące objawy w chorobach górnego odcinka przewodu pokarmowego – o czym mogą świadczyć i jakie są zasady postępowania

Pacjenci poszukujący porady w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu zgłaszają albo dolegliwości o charakterze nagłym i ostrym przebiegu, albo relacjonują skargi na dolegliwości przewlekłe, uporczywe i nieustępujące lub też nawracające. Wobec powszechnie panującej obawy przed chorobą nowotworową, oczekują oni postawienia rozpoznania, często w oparciu o skierowanie na skomplikowane badania diagnostyczne, które nie zawsze od razu są konieczne...

Bezobjawowe zmiany w moczu – czy można je bagatelizować?

Schorzenia układu moczowego bardzo często przebiegają podstępnie, nie dając przez długi okres żadnych objawów klinicznych. Trzeba mieć świadomość, że w chwili ich wystąpienia choroba może już być bardzo zaawansowana. Dlatego też podstawowe badanie moczu powinno być wykonywane profilaktycznie, co najmniej raz w roku...