Publikacje
Z powodu dużej ilości spożywanych dodatków do żywności oraz niskiego spożycia polifenoli, dieta zachodnia może wpływać negatywnie na odporność oraz nasilać procesy zapalne w organizmie. Przetworzona żywność może również wpływać na zwiększone ryzyko chorób neurodegeneracyjnych i problemów z płodnością. Wpływ diety zachodniej również odbija się również piętnem na kondycji jelit oraz mikrobioty.
08.10.2024
Około jedna trzecia wszystkich osób w wieku 65 lat i starszych upada przynajmniej raz w roku.
W podeszłym wieku jedną z częstszych przyczyn zaparć wtórnych są przyjmowane leki.
Najważniejszym elementem bezpiecznego i długoterminowo skutecznego leczenia bezsenności przewlekłej w wieku podeszłym jest kompleksowe postępowanie niefarmakologiczne.
Konsekwencją nieprzestrzegania zaleceń jest pogorszenie kontroli chorób, ze wzrostem częstości hospitalizacji oraz kosztów leczenia.
Prognozy demograficzne sięgające do 2030 r. wskazują, że osoby 65+ będą stanowiły 23,5% polskiej populacji.
Leczenie obniżające stężenie cholesterolu LDL należy rozpocząć u chorych z hipercholesterolemią rodzinną jak najszybciej.
13.01.2021
U ok. 40% osób starszych korzystających ze stałej opieki medycznej przepisywane leczenie pozostaje suboptymalne lub niewłaściwe
Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne.
30.12.2020
Kaszlący pacjent stał się szczególnie podejrzany zarówno podczas teleporady, jak i w trakcie wizyty u lekarza dowolnej specjalizacji