Aktualności

Koronawirus przyspieszył rozwój e-zdrowia

Koronawirus przyspieszył rozwój e-zdrowia

E-recepty sprawdziły się, a pacjenci chętniej korzystają z teleporad. Jak podaje wiceminister zdrowia, w POZ stanowią one już niemal 80 proc. porad – pisze „Puls Biznesu”.

NFZ zapłaci za e-skierowania

NFZ zapłaci za e-skierowania

Za e-skierowania placówki podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej otrzymają premie finansowe – wynika z nowelizacji dwóch zarządzeń prezesa NFZ.

Lekarze apelują o zachowanie reżimu sanitarnego

Lekarze apelują o zachowanie reżimu sanitarnego

Koronawirus nadal z nami jest, w dalszym ciągu powinniśmy utrzymywać dystans społeczny, często myć i dezynfekować ręce oraz nosić maseczki – przypominają lekarze z PPOZ.

Produkujemy nic nieznaczące wyniki

Produkujemy nic nieznaczące wyniki

„Tylko testy genetyczne umożliwiają uzyskanie prawdziwego obrazu i wychwycenia osób faktycznie zakażonych, które powinny być poddane izolacji” – mówi prof. Robert Flisiak.

Powoli wracają lekarze-orzecznicy

Powoli wracają lekarze-orzecznicy

comment 1

ZUS stopniowo wznawia badania przeprowadzane przez lekarzy-orzeczników. Nie wszyscy jednak będą dostępni od razu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Koronerów nadal brak

Koronerów nadal brak

comment 3

Jak wynika z sondy „Dziennika Gazety Prawnej”, pomimo obowiązku nie wszystkie województwa powołały osoby, które mają stwierdzać zgony związane z Covid-19.

Personel opuścił ośrodek opieki długoterminowej

Personel opuścił ośrodek opieki długoterminowej

comment 6

W Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie zabrakło personelu, który mógłby zajmować się 150 chorymi. Pracownicy opuścili placówkę. - Ostatnia doba była jedną z najtrudniejszych dla naszych ratowników - oświadczyła Zintegrowana Służba Ratownicza. Zakażenie koronawirsusem potwierdzono u 64 osób.

Lekarze nie chcą jeździć do zmarłych

Lekarze nie chcą jeździć do zmarłych

comment 15

W czasach epidemii zgon w domu powinien stwierdzać lekarz wyznaczony do tego i odpowiednio zabezpieczony przez państwo – uważają lekarze rodzinni.

Badania okresowe odroczone

Badania okresowe odroczone

comment 3

Badania okresowe pracowników zostają zawieszone na czas trwania epidemii koronawirusa – informuje „Nasz Dziennik”. O takie rozwiązanie apelowali pracodawcy, lekarze i...

Alarmujące objawy w chorobach górnego odcinka przewodu pokarmowego – o czym mogą świadczyć i jakie są zasady postępowania

Pacjenci poszukujący porady w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu zgłaszają albo dolegliwości o charakterze nagłym i ostrym przebiegu, albo relacjonują skargi na dolegliwości przewlekłe, uporczywe i nieustępujące lub też nawracające. Wobec powszechnie panującej obawy przed chorobą nowotworową, oczekują oni postawienia rozpoznania, często w oparciu o skierowanie na skomplikowane badania diagnostyczne, które nie zawsze od razu są konieczne...

Bezobjawowe zmiany w moczu – czy można je bagatelizować?

Schorzenia układu moczowego bardzo często przebiegają podstępnie, nie dając przez długi okres żadnych objawów klinicznych. Trzeba mieć świadomość, że w chwili ich wystąpienia choroba może już być bardzo zaawansowana. Dlatego też podstawowe badanie moczu powinno być wykonywane profilaktycznie, co najmniej raz w roku...