Aktualności
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł zlecić bezpłatne badanie na obecności przeciwciał wirusa HCV (anty-HCV), na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia
POZ odgrywa kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej i jest punktem wejścia pacjenta do systemu - mówił podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Marcin Martyniak.
09.06.2022
13
Ministerstwo Zdrowia chce ocenić przydatność wykorzystania innowacyjnego narzędzia do zdalnego monitorowania stanu zdrowia dzieci i młodzieży z pierwotnymi, a także wtórnymi niedoborami odporności, w tym po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
19.05.2022
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może diagnozować zakażenie SARS-CoV-2, wykonując test antygenowy. Pacjent z dodatnim wynikiem, niewymagający hospitalizacji, powinien poddać się samoizolacji przez minimum 7 dni. Lekarz wystawi mu zwolnienie za ten czas.
28.03.2022
Lekarze wątpią, czy zachęty finansowe dla poradni POZ poprawią statystyki wyszczepienia w kraju. Zamiast nich proponują rzetelną kampanię edukacyjną.
03.08.2021
1
Placówka, która będzie miała poziom wyszczepienia ok. 80 proc. i ma pod opieką dwa tysiące pacjentów w odpowiednim wieku, może liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
26.07.2021
4
Chcemy zmienić system finansowania, odchodząc od płatności za każdego pacjenta zapisanego w przychodni niezależnie od odbytych wizyt – zapowiada Adam Niedzielski.
30.06.2021
8
Możliwe będzie rozwiązanie przez NFZ umowy z placówką POZ, gdy udział udzielanych przez nią teleporad przekroczy 90 proc. – informuje Rządowe Centrum Legislacji.