Aktualności

Stymulacja elektryczna pomaga na zaparcia

Stymulacja elektryczna pomaga na zaparcia

W badaniu klinicznym z udziałem Australijek potwierdzono skuteczność stymulacji elektrycznej w zwalczaniu zaparć – informuje „Alimentary Pharmacology & Therapeutics”.

Przez stres naprawdę można osiwieć

Przez stres naprawdę można osiwieć

Ostry stres upośledza funkcjonowanie komórek macierzystych produkujących pigment w mieszkach włosowych. Jego zapas wyczerpuje się, a włosy siwieją.

Zamiennik BPA jeszcze gorszy od poprzednika

Zamiennik BPA jeszcze gorszy od poprzednika

Zamiennik BPA, związek o nazwie BPS, negatywnie wpływa na pracę serca już w ciągu kilku minut od ekspozycji – ostrzegają kanadyjscy naukowcy z University of Guelph.

Po zjedzeniu pizzy - cztery godziny spaceru

Po zjedzeniu pizzy - cztery godziny spaceru

Po zjedzeniu pizzy trzeba poświęcić aż cztery godziny na spacer, żeby spalić wszystkie kalorie, jakie ona zawiera. Podobnie jest z wieloma innymi produktami – ostrzega „Journal of Epidemiology and Community Health”.

Kto wolno chodzi, szybciej się starzeje

Kto wolno chodzi, szybciej się starzeje

Powolne chodzenie po 40. roku życia może być objawem szybszego starzenia się – informuje „JAMA Network Open” na podstawie badania międzynarodowego zespołu naukowców.

Jeszcze więcej BPA

Jeszcze więcej BPA

Dokładniejsze metody pomiaru stężenia bisfenolu A (BPA) w organizmie człowieka wykazały, że jest ono aż 44 razy wyższe, niż wcześniej zakładano – alarmują waszyngtońscy naukowcy.

Pizza to aż czterogodzinny spacer

Pizza to aż czterogodzinny spacer

Aby spalić kalorie, które zawiera pizza, trzeba spacerować aż cztery godziny. Podobnie jest z wieloma innymi produktami – ostrzega „Journal of Epidemiology and Community Health”.

Groźne bakterie w kosmetyczkach

Groźne bakterie w kosmetyczkach

W 90 proc. używanych w Wielkiej Brytanii kosmetyczek można znaleźć niebezpieczne szczepy bakterii – donoszą naukowcy. Przyczyną tego jest niewłaściwe użytkowanie…

Profilaktyka od kuchni

Profilaktyka od kuchni

Działanie powstających w czasie gotowania na węglu lub gazie spalin na ciężarne zwiększa ryzyko hiperaktywności ich potomstwa. Zdrowsze okazały się pod tym względem…

Morfologia prawdę ci powie?

Morfologia prawdę ci powie?

comment 2

Na podstawie liczby limfocytów we krwi można wnioskować na temat prawdopodobieństwa chorób i zgonu – wynika z badania opisanego na łamach „JAMA Network Open”.

Alarmujące objawy w chorobach górnego odcinka przewodu pokarmowego – o czym mogą świadczyć i jakie są zasady postępowania

Pacjenci poszukujący porady w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu zgłaszają albo dolegliwości o charakterze nagłym i ostrym przebiegu, albo relacjonują skargi na dolegliwości przewlekłe, uporczywe i nieustępujące lub też nawracające. Wobec powszechnie panującej obawy przed chorobą nowotworową, oczekują oni postawienia rozpoznania, często w oparciu o skierowanie na skomplikowane badania diagnostyczne, które nie zawsze od razu są konieczne...

Bezobjawowe zmiany w moczu – czy można je bagatelizować?

Schorzenia układu moczowego bardzo często przebiegają podstępnie, nie dając przez długi okres żadnych objawów klinicznych. Trzeba mieć świadomość, że w chwili ich wystąpienia choroba może już być bardzo zaawansowana. Dlatego też podstawowe badanie moczu powinno być wykonywane profilaktycznie, co najmniej raz w roku...