Podziel się z innymi:
2017-01-24
Różne oblicza emigracji polskich lekarzy
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Część polskich lekarzy nie chce na stałe emigrować z Polski, np. od poniedziałku do piątku pracują w kraju, a w weekendy biorą dyżury w Wielkiej Brytanii lub np. jeden–dwa tygodnie w miesiącu znieczulają pacjentów w Skandynawii. Inni wolą wyjazd na stałe. I nie chodzi im tylko o pieniądze, chcą krócej pracować, mieć czas dla rodziny i szanse na awans. Zobacz, ile lekarz specjalista może zarobić na jednym etacie w Szwecji.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W tym sezonie jesiennym dominują infekcje wirusowe, ale przybywa przypadków krztuśca, rośnie też w Polsce ryzyko gruźlicy – powiedziała PAP dr n.med. Małgorzata Farnik, pulmonolog i alergolog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zwiększyła się liczba pacjentów, którzy są przekonani o rzekomej chorobie pasożytniczej – zauważyła w rozmowie z PAP lubelska konsultant ds. chorób zakaźnych dr n. med. Grażyna Semczuk. Jej zdaniem niebezpieczna moda związana jest z nieprawdziwymi informacjami w internecie.
09.10.2024
Izolacja społeczna, wywołująca uczucie samotności, stanowi potencjalne źródło cierpienia, co może prowadzić do rozwinięcia konkretnych schorzeń, takich jak choroby sercowo-naczyniowe.